13 lutego 2018

Spotkanie z nauką na Politechnice Opolskiej

Dnia 29 stycznia Misie wybrały się z wizytą na Politechnikę Opolską. Celem wycieczki było zaspokojenie zainteresowań dzieci techniką i zjawiskami fizycznymi.

Pan Tomek oprowadzając nas po wydziałach uczelni wprowadził dzieci w tajniki fizyki i robotyki. Podczas zajęć dzieci mogły zaobserwować proste doświadczenie związane z prądem elektrycznym. Największe wrażenie na dzieciach wywarły  przeprowadzone efektowne eksperymenty wywoływania piorunów.

Na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki przedszkolaki uczestniczyły w pokazie robotów, które były odpowiednio zaprogramowane. Dużo radości sprawił wszystkim sposób poruszania i mówienia jak również pokaz taneczny robota NAO.

Następnie na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii dzieci zobaczyły ogromną salę gimnastyczną, bieżnię, salę taneczną z lustrami i siłownię.

Z ogromną ciekawością Misie obejrzały również eksponaty starych urządzeń rentgenowskich w Muzeum Politechniki.

Na koniec przedszkolaki odwiedziły Centrum Współpracy Polska – Chiny Instytut Konfucjusza, gdzie miały okazję poznać chińskie znaki i spróbować posługiwać się pałeczkami oraz zrobić zdjęcie z pandą.

Być może obszary, które dzieci zaledwie dotknęły, w przyszłości otworzą się przed nimi szerzej.

Wszystko to zawdzięczamy Pani Aleksandrze Jasińskiej mamie Wojtusia.