9 listopada 2017

Co słychać w najmłodszej grupie, zapraszamy do lektury!

Audycja muzyczna

Dzieci w wieku przedszkolnym charakteryzują się intensywnością rozwoju muzycznego. Muzyka oddziałuje na dziecko w tym okresie głównie poprzez element rytmu. Ćwiczenia i zabawy rytmiczne zaspokajają wrodzoną dziecku potrzebę ruchu, wyrabiając jednocześnie spostrzegawczość, pamięć, uwagę, czy też szybką reakcję. Ćwiczenia rytmiczne aktywizują umysł, ciało dziecka, mobilizują do działania i wyrabiają dyscyplinę wewnętrzną, wnosząc przy tym do zajęć muzycznych element ruchu i zabawy. Swój udział w pierwszej audycji muzycznej w przedszkolu wzięły Pszczółki. Zajęcia te pozwoliły poznać muzykę wieloma zmysłami, przede wszystkim słuchem, ale także zmysłem dotyku i wzroku, które dla harmonijnego rozwoju dziecka w tym wieku są niezbędne. Dzieci miały możliwość gry na keyboardzie. Nie zabrakło także pląsów i super zabawy.


 

Jesienny spacer po parku

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. W październiku dzieci z najmłodszej grupy wyruszyły do pobliskiego parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku. W tym dniu pogoda była wyjątkowa piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Przedszkolaki bezpośrednio obcowały z przyrodą, podziwiały park w jesiennej szacie, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały jesienne skarby do kosza. Po powrocie do przedszkola kolorowe liście, kasztany i żołędzie ozdobiły kącik przyrody w sali oraz posłużyły do różnorodnych prac plastycznych, zabaw matematycznych i rytmicznych.


 

Deszczowe parasole

Oddychanie jest naturalną czynnością fizjologiczną, niezbędną do życia, a także bardzo ważną dla poprawnego mówienia oraz prawidłowego rozwoju i funkcjonowania aparatu artykulacyjnego. Mając tego świadomość dzieci z grupy Pszczółki w ramach zabawy wzmacniały mięśnie biorące udział w oddychaniu. Wystarczyło niewiele: woreczek foliowy i słomka do napojów. Udało nam się na chwilę zapomnieć o zwyczajowych zastosowaniach poszczególnych przedmiotów, co pozwoliło na doskonałą zabawę. Ćwiczenia oddechowe są bardzo istotnym elementem działań stymulujących rozwój naszych pociech. Pamiętajmy jednak, że najlepszą stymulacją rozwoju mowy jest uważna rozmowa z dzieckiem. Rozmawiajmy z dziećmi jak najwięcej, koncentrując się na rozmowie i uważnie słuchając naszych rozmówców… tymczasem zapraszamy na fotorelację do naszej galerii 🙂