27 października 2017

Dzień Ratownictwa Medycznego

W Dzień Ratownictwa Medycznego (13.10) gościem na zajęciach w grupach starszych – Misiach i Krasnalach był ratownik medyczny pan Grzegorz Broniak.

Celem zajęć było przygotowanie dzieci do wykonania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania w czasie wypadku.

Przedszkolaki miały okazje poznać na czym polega praca ratownika oraz wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Miały okazję zaobserwować w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania swoich kończyn oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja bezpieczna i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Podczas zajęć dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Na koniec przedszkolaki utrwaliły sobie numery alarmowe oraz zasady bezpiecznej zabawy.

Dziękujmy serdecznie Panu Grzegorzowi za przybycie do naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzi i inne grupy również będą mogły zdobyć takie doświadczenie.

Zapraszamy do galerii na relację z zajęć!